Taryfa na kartę – rozsądny wybór dla oszczędnych

Każdy użytkownik smartfona ma własne oczekiwania i potrzeby odnośnie jego użytkowania. Nie chodzi tu wyłącznie o wszelkie dodatkowe funkcjonalności, dobry aparat czy nienaganną jakość dźwięku. Równie istotna jest oferta operatora, w ramach której otrzymamy darmowe pakiety SMS-ów, rozmów czy Internetu. Co się bardziej opłaca telefon na kartę czy abonament?

Wybór opcji zależy przede wszystkim od naszych preferencji i oczekiwań, ale i możliwości finansowych. Wybór taryfy na kartę oprócz braku konieczności podpisania umowy, nie niesie ze sobą żadnych długofalowych zobowiązań. Co więcej, korzystanie z telefonu na kartę nie umniejsza praw ich użytkowników, również w takiej kwestii, jak roaming. Dlaczego warto jeszcze wybrać tę ofertę?

 

Telefon na kartę – TAK, bo …

Przede wszystkim atrakcyjność ofert jest równie duża, co na abonament. Możemy wybrać sobie optymalny sposób korzystania ze smartfona – albo wykorzystując środki z doładowań na rozmowy, SMS-y albo Internet czy wybierając konkretną usługę. Przykładowo zasilając konto za 25 zł otrzymujemy nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci, nielimitowane SMS-y, pakiet Internetu, a nawet darmowy transfer dla aplikacji. Jedyne o czym należy pamiętać, to regularne zasilanie konta, w przeciwnym razie nasze środki stracą ważność.

 

Jest to przede wszystkim dobra opcja dla osób, które cenią sobie swobodę korzystania ze smartfona, która połączona jest, m.in. z minimalną ilością formalności. Dodatkowym atutem jest możliwość rezygnacji z usług operatora w każdym momencie i przejścia do konkurencji.

 

Co jeszcze przemawia za abonamentem na kartę?

W przeciwieństwie do oferty na kartę, wybierając abonament w zestawie otrzymujemy sprzęt. Czy jest to kwestia problematyczna? Bynajmniej! “Starzy wyjadacze”, którzy dobrze orientują się na rynku wiedzą, że te same modele proponowane przez operatorów można nabyć za o wiele mniejsze pieniądze na aukcjach internetowych,  marketach elektronicznych czy dyskontach spożywczych. Poza tym niezależnie od tego, czy mamy ochotę wymieniać telefon co 3 lata albo co chwilę, nie jesteśmy zobowiązani do opłacania comiesięcznych rat wraz z abonamentem.

 

Dlatego, jeśli lubimy i cenimy kontrolowanie swoich wydatków, a ponadto nie interesuje nas żadna wiążąca umowa z operatorem to samodzielny zakup urządzenia nie powinien stanowić dla nas problemu. Panujemy nad oszczędnościami – kupujemy doładowanie albo ograniczamy rozmowy. Prawda, że proste? Jednak pamiętajmy też o tym, że wybór najlepszej opcji to dopasowanie jej do naszych potrzeb i oczekiwań