Romantyczny weekend nad morzem

Codzienność przytłacza nas swoim ciężarem, nadmiar obowiązków, wieczny bieg, konieczność utrzymania domu, rodziny, opieka nad bliskimi – sprawiają, że czasami czujemy się zmęczeni, zniechęceni. Swoje negatywne reakcje niekiedy wyładowujemy na tej najważniejszej osobie w życiu – na partnerze. Nie sprzyja to rozkwitowi uczuć (szczególnie tych romantycznych). Co zrobić w takich sytuacjach?

Istnieje kilka możliwości. Możemy udać się na romantyczną kolację lub takąż przygotować w domu, choć od jednej ze stron lub obu będzie to wymagało pewnego wysiłku.

Możemy zakupić tzw. seksowną bieliznę, która spowoduje rozpalenie zmysłów. W napięty plan dnia możemy również wpleść pół godziny dla ukochanego lub ukochanej (choć życie z zegarkiem w ręku nie należy do łatwych). Możemy próbować zaskoczyć partnera jakimiś drobnymi niespodziankami lub prezentami (choć może to być potraktowane jako próba przekupstwa lub spowodować uzależnienie).

 

Jeśli nie mamy schorowanych rodziców, dzieci, zwierząt i innych uzależnionych od nas organizmów żywych możemy pozwolić sobie na kilkudniowy wypad nad morze czy w góry. Bardzo ciekawym i najbardziej osiągalnym rozwiązaniem jest nasze Morze Bałtyckie, które praktycznie o każdej porze roku kusi swoim czarem i urokiem.

Romantyczny weekend nad morzem naprawi każde stosunki międzyludzkie i pozwoli na zaczerpnięcie oddechu na jakiś czas. Zadziała na obie strony przy zastosowaniu niewielkiego wkładu fizycznego i znacznie większego finansowego. Najlepiej jednak nie planować wyjazdu w okresie wakacyjnym, kiedy kurorty przepełnione są rozkrzyczanymi rodzinami, a na plaży nie daje się wygospodarować kawałka miejsca na rozłożenie ręcznika.

 

Warto przez chwilę przemyśleć swoją decyzję i wybrać takie miejsce, które będzie odpowiadało wszystkim. Patrzenie na kobietę całymi godzinami leżącą na plaży lub na mężczyznę usadowionego przed hotelowym telewizorem nie będzie miłym spędzeniem tego czasu.

Przed zaplanowaniem romantycznego weekendu nad morzem należy zapoznać się z ofertą nadmorskich miejscowości i choć w zarysie ułożyć sobie plan działania. Oczywiście nie tylko pokój hotelowy ma być czysty, a łóżko w nim znajdujące się – wygodne. Liczy się otoczka, uspakajający szum fal, kojący zachód słońca, niecodzienny posiłek, wspólna zabawa w wodzie, czy na spacerze, ukochana, uśmiechnięta twarz drogiej osoby.

 

Wszystko to gwarantuje wybuch uczuć pomimo codzienności i chęć powtórzenia naszego wyczynu w późniejszych chwilach zwątpienia i nagromadzenia się negatywnych uczuć.