Planowanie płci dziecka

Wiele par planujących dziecko ma swoje preferencje co do jego płci, zwłaszcza jeśli ma być to druga pociecha. Oczywiście najważniejsze jest zdrowie malucha, ale ciężko pozbyć się marzeń o upragnionej córeczce, czy synku.

Czy jest jakiś sposób by nieco pomóc naturze i powołać na świat dziecko wymarzonej przez nas płci?

Okazuje się, że istnieje przynajmniej kilka prostych, w pełni bezpiecznych dla matki i przyszłego dziecka sposobów.

 

Kalendarz Chiński

Chiński kalendarz płci liczy sobie ponad 700 lat.
Pozwala przewidzieć płeć dziecka w oparciu o wiek matki i miesiąc poczęcia, obliczeń dokonuje się według kalendarza księżycowego.

Chińscy eksperci określają pewność tej metody na 99%, z kolei w Stanach Zjednoczonych jej trafność kalkuluje się na 85%.

 

Metoda dietetyczna

Sprzyjające warunki do spłodzenia córki lub syna możemy zapewnić również odpowiednią dietą.

Plemniki zawierające żeńskie chromosomy X są wolniejsze, ale za to bardziej wytrzymałe od tych z męskim chromosomem Y. Gametom żeńskim sprzyja środowisko kwaśne, a męskim zasadowe. Do stworzenia odpowiedniego środowiska dla plemników przydatna będzie właściwa dieta.

Marząc o chłopcu powinniśmy spożywać produkty bogate w sód i potas, które podnoszą poziom zasadowości. Te składniki mineralne znajdziemy w bananach, pomidorach, owocach cytrusowych, pietruszce, pestkach słonecznika oraz wędlinach.

Spłodzeniu dziewczynki sprzyjać będzie z kolei dieta bogata w wapń i magnez, odpowiedzialne za zwiększanie poziomu kwasowości w organizmie.
Idealne będą tu więc; mleko i jego przetwory ( z wyjątkiem słonych serów), jaja, produkty mączne, zbożowe, brokuły, fasola, ryż, warzywa liściaste, cebula, czekolada oraz miód.

 

Metoda kalendarzowa

Aby skutecznie korzystać z tej metody musimy bardzo dokładnie określić termin owulacji.

Jak już wspomnieliśmy plemniki żeńskie chociaż wolniejsze są bardziej wytrzymałe, a co za tym idzie mają dłuższą żywotność niż plemniki męskie.

Plemniki z chromosomem Y żyją bardzo krótko, są jednak w stanie o wiele szybciej dotrzeć do komórki jajowej.

 

Jak wykorzystać tę wiedzę przy planowaniu płci?
Pary marzące o córce powinny kochać się kilka dni przed owulacją (optymalnie 40 godzin), co zwiększy szanse na to, że komórka jajowa zostanie zapłodniona plemnikiem z chromosomem X.

Planując chłopca należy poczekać ze współżyciem dokładnie do dnia jajeczkowania, gdyż plemniki męskie będą miały wówczas przewagę.