Jak uratować małżeństwo?

Każdy związek dwójki ludzi przechodzi różne fazy miłości. Etap zakochania trwa od 3 miesięcy do nawet 2 lat. Następnie większość par dotyka kryzys-który jest naturalną rzeczą, to sprawdzian dla więzi łączącej partnerów. Nie czekaj do momentu, gdy oboje z partnerem będzie czuć do siebie jedynie obojętność. Jak przetrwać te trudne chwile i uchronić związek przed rozpadem?

 

Nie próbuj zmieniać ukochanego
Wiele kobiet czuje misję ulepszania świata i naprawiania ludzi. Wiele pań ma w głowie wizję idealnego męża i będąc w związku stara się dopasować go do swoich wyobrażeń. Człowiek to nie mechanizm, który można uregulować. Nie krytykuj nieustannie partnera za jego zachowanie czy stare nawyki, nie wytykaj mu na każdym kroku wad, tylko go zaakceptuj. Niedoceniony mężczyzna prędzej czy później odejdzie.

 

Przepraszaj gdy zawiniłaś i mów co czujesz
Jeżeli jesteś uparta i nie lubisz przyznawać się do błędów-postaraj się popracować nad tą wadą. Nawet jeżeli bardzo nie lubisz przegrywać, kompromisy w związku są nieuniknione. Nie ma nic gorszego niż trwałe stanie przy swoim stanowisku.

Schowaj dumę do kieszeni i wyciągaj do męża rękę, jeżeli sprawiłaś mu zawód. Mów otwarcie o uczuciach, nawet jeżeli sprawi ci to ból-wiele małżeństw rozpada się właśnie przez brak rozmów. Gdy szwankuje podstawowa komunikacja w związku partnerzy oddalają się od siebie.

 

Ufaj i kontroluj zazdrość
Niejeden związek rozpadł się w wyniku nieuzasadnionych wybuchów zazdrości, które na dłuższą metę są niezwykle wyniszczające dla relacji. Chęć kontroli drugiej połówki i zaborczość wynikają często z zaniżonego poczucia własnej wartości. Jeżeli masz problem z niską samooceną, udaj się na terapię, a nie wyżywaj na partnerze.

 

Róbcie coś wspólnie
Nawet jeżeli oboje z mężem jesteście bardzo zapracowanymi ludźmi-każdego dnia znajduj chwilę na spędzanie czasu tylko we dwoje-może być to uprawianie sportu, spacer lub wspólna celebracja posiłków. Wspólne działania pozwalają na zachowanie bliskości emocjonalnej.