Jak spędzić wolny czas?

Powyższa myśl zawiera w sobie sporo prawdy. Wbrew pozorom niewielu ludzi potrafi dobrze korzystać z wolnego czasu. Najgorszym sposobem na wykorzystanie wolnej chwili jest zmarnowanie jej oglądając telewizję. Współczesny świat oferuje całe mnóstwo rozrywek, które z pewnością są bardziej rozwijające niż bezmyślne skakanie pilotem po kanałach. Nie wiesz w jaki sposób spożytkować wolną część dnia? Oto kilka propozycji:

Bądź twórczy!

W dzieciństwie uwielbiałeś zajęcia manualne, ale dawno zapomniałeś już o tej młodzieńczej pasji? Moźe warto wrócić do dawnych zainteresowań i rozwijać je na licznych kursach rysunku, malarstwa lub zajęciach ceramicznych. Obecnie dużą popularnością cieszą się zajęcia artystycznego postarzania przedmiotów- decoupage.

Własnoręcznie ozdobiona doniczka czy pudełko na drobiazgi na pewno będzie miało dla ciebie dużą wartość sentymentalną niż przedmioty ze sklepu. Jeżeli lubisz biżuterię, warto poświecić wolne popołudnie na modny ostatnio kurs tworzenia kolczyków techniką soutage. Kolczyki, broszka czy naszyjnik wykonany z kamieni oraz sznurków nada wyjątkowego charakteru najprostszej stylizacji.

 

Zostań poliglotą!

Nic tak nie uprzyjemnia podróży do obcego kraju, jak możliwość porozumienia się z tubylcami w ich ojczystym języku. Jeżeli nie stać cię na kurs w szkole językowej, możesz uczyć się obcego języka za pośrednictwem sieci. Dzięki skype’owi możesz rozmawiać za darmo z obcokrajowcami z całego świata!

 

Ruszaj się!

Aby rekreacyjnie uprawiać sport, wcale nie trzeba mieć kondycji profesjonalisty ani wyjątkowych predyspozycji. Istnieje tak wiele dyscyplin sportowych, że każdy miłośnik aktywności fizycznej znajdzie coś dla siebie. Jeżeli zależy ci na relaksie i nie lubisz się przemęczać wybierz jogę lu tai chi. Z kolei jeżeli jesteś energiczną osobą, która lubi rywalizację-wybierz sztuki walki lub tenis ziemny przyniosą ci najwięcej satysfakcji.